PUI Audio, Inc. AS015100MR-R
AS015100MR-R
Part No.:
AS015100MR-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaAS015100MR-R.pdf
Description:
SPEAKER .3 W 100 OHM 86 DB 850 H
Packaging:
Tray
Series:
AS
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
850 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
850Hz
Impedance:
100 Ohms
Efficiency-dBA:
86.00
Efficiency-Testing:
100mW/100mm
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
300 mW
Power-Max:
500 mW
PortLocation:
Top
Shape:
Round
Material-Cone:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)