PUI Audio, Inc. AS01606MS-SP16-WP-R
AS01606MS-SP16-WP-R
Part No.:
AS01606MS-SP16-WP-R
Datasheet:
ShinYuaAS01606MS-SP16-WP-R.pdf
Description:
SPEAKER .94W 6 OHM 91 DB 850 HZ
FrequencyRange:
500 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
850Hz
Impedance:
6 Ohms
Efficiency-dBA:
91.00
Power-Rated:
940 mW
Power-Max:
1.2 W
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
0.630 L x 0.354 W (16.00mm x 9.00mm)