PUI Audio, Inc. AS01608MS-SC16-WP-R
AS01608MS-SC16-WP-R
Part No.:
AS01608MS-SC16-WP-R
Datasheet:
ShinYuaAS01608MS-SC16-WP-R.pdf
Description:
SPEAKER .7W 8 OHM 90 DB 950 HZ
FrequencyRange:
500 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
950Hz
Impedance:
8 Ohms
Efficiency-dBA:
90.00
Power-Rated:
700 mW
Power-Max:
1 W
Termination:
Spring Type
Size/Dimension:
0.630 L x 0.354 W (16.00mm x 9.00mm)