PUI Audio, Inc. AS04508MR-3-R
AS04508MR-3-R
Part No.:
AS04508MR-3-R
Datasheet:
ShinYuaAS04508MR-3-R.pdf
Description:
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 84DB
Packaging:
Box
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
450 Hz ~ 6 kHz
Frequency-SelfResonant:
450Hz
Impedance:
8 Ohms
Efficiency-dBA:
83.00
Efficiency-Testing:
1W/1M
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
1 W
Power-Max:
1.5 W
Shape:
Round
Material-Cone:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material-Magnet:
N35
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
1.772 Dia (45.00mm)