Assmann WSW Components AT-K-C-26-6-B/10
AT-K-C-26-6-B/10
Part No.:
AT-K-C-26-6-B/10
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Modular - Flat Cable
Package:
Datasheet:
ShinYuaAT-K-C-26-6-B/10.pdf
Description:
CABLE MOD COIL 6COND BLACK 10'
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
CableType:
Coil
NumberofConductors:
6
Length-CoilRetracted:
4.92' (1.50m)
Length-CoilExtended:
10' (3.05m)
Length:
JacketColor:
Black
WireGauge:
26 AWG
ConductorStrand:
7/0.0063
Jacket(Insulation)Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
CableWidth:
0.267 (6.80mm)
CableHeight:
0.097 (2.46mm)
CoilDiameter:
0.512 (13mm)