CTS-Frequency Controls ATS050A-E
ATS050A-E
Part No.:
ATS050A-E
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ShinYuaATS050A-E.pdf
Description:
CRYSTAL 5.0000MHZ 20PF TH
  • Related Categories
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ATS
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
5 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.427 L x 0.177 W (10.85mm x 4.50mm)