CTS-Frequency Controls ATS050ASM-1
ATS050ASM-1
Part No.:
ATS050ASM-1
Datasheet:
ShinYuaATS050ASM-1.pdf
Description:
CRYSTAL 5.0000MHZ 20PF SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ATS-SM
Frequency:
5 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80 Ohms
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.437 L x 0.190 W (11.10mm x 4.83mm)