CTS-Frequency Controls ATS050B-E
ATS050B-E
Part No.:
ATS050B-E
Datasheet:
ShinYuaATS050B-E.pdf
Description:
CRYSTAL 5.0000MHZ 18PF TH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ATS
Frequency:
5 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80 Ohms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.427 L x 0.177 W (10.85mm x 4.50mm)