CTS-Frequency Controls ATS050SM-1
ATS050SM-1
Part No.:
ATS050SM-1
Datasheet:
ShinYuaATS050SM-1.pdf
Description:
CRYSTAL 5.0688MHZ 20PF SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ATS-SM
Frequency:
5.0688 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80 Ohms
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.437 L x 0.190 W (11.10mm x 4.83mm)