TE Connectivity ALCOSWITCH Switches AV2210EB24T5Q04
AV2210EB24T5Q04
Part No.:
AV2210EB24T5Q04
Datasheet:
ShinYuaAV2210EB24T5Q04.pdf
Description:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
CurrentRating(Amps):
3A (AC)
VoltageRating-AC:
250 V
IlluminationTypeColor:
LED, Red/Blue
IlluminationVoltage(Nominal):
24 VDC
PanelCutoutDimensions:
Circular - 22.20mm Dia