TE Connectivity ALCOSWITCH Switches AV2511EB24T5Q04
AV2511EB24T5Q04
Part No.:
AV2511EB24T5Q04
Datasheet:
ShinYuaAV2511EB24T5Q04.pdf
Description:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
SwitchFunction:
On-On
CurrentRating(Amps):
3A (AC)
VoltageRating-AC:
250 V
IlluminationVoltage(Nominal):
24 VDC
PanelCutoutDimensions:
Circular - 25.20mm Dia