Taiyo Yuden AWK105C6474MPHF
AWK105C6474MPHF
Part No.:
AWK105C6474MPHF
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0204 (0510 Metric)
Datasheet:
ShinYuaAWK105C6474MPHF.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0204
  • Related Categories
Package/Case:
0204 (0510 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LWDC™, LW
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4V
TemperatureCoefficient:
X6S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.020 L x 0.039 W (0.52mm x 1.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.014 (0.35mm)