EPCOS - TDK Electronics B32021A3152M000
B32021A3152M000
Part No.:
B32021A3152M000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32021A3152M000.pdf
Description:
CAP FILM 1500PF 20% 1.5KVDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3202* - Y2 Standard
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)