EPCOS - TDK Electronics B32021A3222K000
B32021A3222K000
Part No.:
B32021A3222K000
Datasheet:
ShinYuaB32021A3222K000.pdf
Description:
CAP FILM 2200PF 10% 1.5KVDC RAD
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)