EPCOS - TDK Electronics B32021A3562M000
B32021A3562M000
Part No.:
B32021A3562M000
Datasheet:
ShinYuaB32021A3562M000.pdf
Description:
CAP FILM 5600PF 20% 1.5KVDC RAD
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)