EPCOS - TDK Electronics B32022A3103M000
B32022A3103M000
Part No.:
B32022A3103M000
Datasheet:
ShinYuaB32022A3103M000.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 20% 1.5KVDC RAD
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)