EPCOS - TDK Electronics B32024A3224M000
B32024A3224M000
Part No.:
B32024A3224M000
Datasheet:
ShinYuaB32024A3224M000.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 20% 1.5KVDC RAD
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.433 W (31.50mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.748 (19.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)