EPCOS - TDK Electronics B32026B3564M000
B32026B3564M000
Part No.:
B32026B3564M000
Datasheet:
ShinYuaB32026B3564M000.pdf
Description:
CAP FILM 0.56UF 20% 1.5KVDC RAD
Packaging:
Bulk
Series:
B3202* - Y2 Standard
Capacitance:
0.56 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.634 L x 0.630 W (41.50mm x 16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.122 (28.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)