EPCOS - TDK Electronics B32332I6356J082
B32332I6356J082
Part No.:
B32332I6356J082
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial, Can
Datasheet:
ShinYuaB32332I6356J082.pdf
Description:
CAP FILM 35UF 5% 450VAC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Can
Packaging:
Bulk
Series:
B32332* - S2 Motor Run
ProductStatus:
Active
Capacitance:
35 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
450V
VoltageRating-DC:
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
MountingType:
Chassis, Stud Mount
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
4.173 (106.00mm)