EPCOS - TDK Electronics B32362B3207J030
B32362B3207J030
Part No.:
B32362B3207J030
Package:
Radial, Can
Datasheet:
ShinYuaB32362B3207J030.pdf
Description:
CAP FILM 200UF 5% 330VAC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Can
Series:
MKP AC
Capacitance:
200 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
330V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 70°C
MountingType:
Chassis, Stud Mount
Size/Dimension:
3.346 Dia (85.00mm)
Height-Seated(Max):
5.984 (152.00mm)
Termination:
Threaded, Male
LeadSpacing:
1.378 (35.00mm)