EPCOS - TDK Electronics B32520E6223K000
B32520E6223K000
Part No.:
B32520E6223K000
Datasheet:
ShinYuaB32520E6223K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.394 L x 0.118 W (10.00mm x 3.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)