EPCOS - TDK Electronics B32521C3104K189
B32521C3104K189
Part No.:
B32521C3104K189
Datasheet:
ShinYuaB32521C3104K189.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.276 (7.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)