EPCOS - TDK Electronics B32521C6104K289
B32521C6104K289
Part No.:
B32521C6104K289
Datasheet:
ShinYuaB32521C6104K289.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)