EPCOS - TDK Electronics B32521N8103J000
B32521N8103J000
Part No.:
B32521N8103J000
Datasheet:
ShinYuaB32521N8103J000.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)