EPCOS - TDK Electronics B32522C3105J189
B32522C3105J189
Part No.:
B32522C3105J189
Datasheet:
ShinYuaB32522C3105J189.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.571 (14.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)