EPCOS - TDK Electronics B32522C3474J000
B32522C3474J000
Part No.:
B32522C3474J000
Datasheet:
ShinYuaB32522C3474J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)