EPCOS - TDK Electronics B32522C6224K
B32522C6224K
Part No.:
B32522C6224K
Datasheet:
ShinYuaB32522C6224K.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)