EPCOS - TDK Electronics B32522N6474K000
B32522N6474K000
Part No.:
B32522N6474K000
Datasheet:
ShinYuaB32522N6474K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 450VDC RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
450V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.571 (14.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)