EPCOS - TDK Electronics B32523Q3105K000
B32523Q3105K000
Part No.:
B32523Q3105K000
Datasheet:
ShinYuaB32523Q3105K000.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.591 (15.00mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)