EPCOS - TDK Electronics B32524Q1226J189
B32524Q1226J189
Part No.:
B32524Q1226J189
Datasheet:
ShinYuaB32524Q1226J189.pdf
Description:
CAP FILM 22UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.551 W (31.50mm x 14.00mm)
Height-Seated(Max):
0.965 (24.50mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)