EPCOS - TDK Electronics B32524Q156K
B32524Q156K
Part No.:
B32524Q156K
Datasheet:
ShinYuaB32524Q156K.pdf
Description:
CAP FILM 15UF 10% 63VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
40V
VoltageRating-DC:
63V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)