EPCOS - TDK Electronics B32524R3156K000
B32524R3156K000
Part No.:
B32524R3156K000
Datasheet:
ShinYuaB32524R3156K000.pdf
Description:
CAP FILM 15UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.591 W (31.50mm x 15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.083 (27.50mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)