EPCOS - TDK Electronics B32524R3226K000
B32524R3226K000
Part No.:
B32524R3226K000
Datasheet:
ShinYuaB32524R3226K000.pdf
Description:
CAP FILM 22UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.748 W (31.50mm x 19.00mm)
Height-Seated(Max):
1.181 (30.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)