EPCOS - TDK Electronics B32524R6106K000
B32524R6106K000
Part No.:
B32524R6106K000
Datasheet:
ShinYuaB32524R6106K000.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.866 W (31.50mm x 22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.437 (36.50mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)