EPCOS - TDK Electronics B32526R1156K000
B32526R1156K000
Part No.:
B32526R1156K000
Datasheet:
ShinYuaB32526R1156K000.pdf
Description:
CAP FILM 15UF 10% 100VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
1.634 L x 0.472 W (41.50mm x 12.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)