EPCOS - TDK Electronics B32529C0155J000
B32529C0155J000
Part No.:
B32529C0155J000
Datasheet:
ShinYuaB32529C0155J000.pdf
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 63VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
40V
VoltageRating-DC:
63V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.295 L x 0.236 W (7.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)