EPCOS - TDK Electronics B32529C0333K289
B32529C0333K289
Part No.:
B32529C0333K289
Datasheet:
ShinYuaB32529C0333K289.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 63VDC RAD
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
40V
VoltageRating-DC:
63V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.098 W (7.30mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.256 (6.50mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)