EPCOS - TDK Electronics B32529C1332K000
B32529C1332K000
Part No.:
B32529C1332K000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32529C1332K000.pdf
Description:
CAP FILM 3300PF 10% 100VDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3252* - MKT General Purpose
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.283 L x 0.098 W (7.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.256 (6.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)