EPCOS - TDK Electronics B32529C1684K000
B32529C1684K000
Part No.:
B32529C1684K000
Datasheet:
ShinYuaB32529C1684K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.295 L x 0.236 W (7.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)