EPCOS - TDK Electronics B32529C3153J289
B32529C3153J289
Part No.:
B32529C3153J289
Datasheet:
ShinYuaB32529C3153J289.pdf
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.283 L x 0.098 W (7.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.256 (6.50mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)