EPCOS - TDK Electronics B32529C3154J289
B32529C3154J289
Part No.:
B32529C3154J289
Datasheet:
ShinYuaB32529C3154J289.pdf
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.295 L x 0.197 W (7.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)