EPCOS - TDK Electronics B32529C3473J289
B32529C3473J289
Part No.:
B32529C3473J289
Datasheet:
ShinYuaB32529C3473J289.pdf
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.138 W (7.30mm x 3.50mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)