EPCOS - TDK Electronics B32529C3473K000
B32529C3473K000
Part No.:
B32529C3473K000
Datasheet:
ShinYuaB32529C3473K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.138 W (7.30mm x 3.50mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)