EPCOS - TDK Electronics B32529C6102J000
B32529C6102J000
Part No.:
B32529C6102J000
Datasheet:
ShinYuaB32529C6102J000.pdf
Description:
CAP FILM 1000PF 5% 400VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.098 W (7.30mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.256 (6.50mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)