EPCOS - TDK Electronics B32529C6472K189
B32529C6472K189
Part No.:
B32529C6472K189
Datasheet:
ShinYuaB32529C6472K189.pdf
Description:
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.283 L x 0.098 W (7.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.256 (6.50mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)