EPCOS - TDK Electronics B32529C8103K000
B32529C8103K000
Part No.:
B32529C8103K000
Datasheet:
ShinYuaB32529C8103K000.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
400V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.295 L x 0.197 W (7.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)