EPCOS - TDK Electronics B32529D0225J189
B32529D0225J189
Part No.:
B32529D0225J189
Datasheet:
ShinYuaB32529D0225J189.pdf
Description:
CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
40V
VoltageRating-DC:
63V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.307 L x 0.307 W (7.80mm x 7.80mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)