EPCOS - TDK Electronics B32529D1105J000
B32529D1105J000
Part No.:
B32529D1105J000
Datasheet:
ShinYuaB32529D1105J000.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.307 L x 0.307 W (7.80mm x 7.80mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)