EPCOS - TDK Electronics B32560J1154K000
B32560J1154K000
Part No.:
B32560J1154K000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
2-DIP
Datasheet:
ShinYuaB32560J1154K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC 2DIP
  • Related Categories
Package/Case:
2-DIP
Packaging:
Bulk
Series:
B3256* - MKT SilverCap™
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)