EPCOS - TDK Electronics B32560J6104K000
B32560J6104K000
Part No.:
B32560J6104K000
Datasheet:
ShinYuaB32560J6104K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 L x 0.193 W (9.00mm x 4.90mm)
Height-Seated(Max):
0.303 (7.70mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)